המפתח לעבודת צוות טובה ויעילה היא היכולת של כל עובד ועובדת להבין איך הם פועלים, מה מניע אותם, ובמקביל להכיר את אותן התכונות גם אצל שאר חברי הצוות

העובדים והצוותים שלכם, הם לב ליבו של הארגון, המשאב חשוב ביותר שלו. תרבות ארגונית ואפקטיביות של צוות יכולה להיות המפתח להתמודדותו של ארגון עם עולם עסקי, גלובלי ותחרותי שמשתנה במהירות.

סדנאות לפיתוח והעצמת צוותים ומנהלים

שלב א׳ - מילוי שאלוני MBTI

לפני הסדנה ממלאים המשתתפים שאלוני MBTI שממפים את המאפיינים הייחודיים והטבעיים של כל עובד והצוות כמקשה אחת. שאלונים אלו מספקים זווית ראיה מרתקת ומדויקת לשאלה: "מדוע הצוות מתפקד כפי שהוא?"

שלב ב׳ - היכרות עם עצמי והצוות

המשתתפים יחשפו לשפה ולמושגים חדשים ויקבלו הסבר מקצועי על האופן שבו הטיפוסים השונים בחדר מתנהלים. חלק זה משלב רכישת ידע ולמידת מונחים מצד אחד ועיסוק במודעות עצמית ותובנות אישיות וצוותיות מן הצד השני.

שלב ג׳ - MBTI לפיתוח הצוות

נבין את מערכת ההפעלה והדינמיקה הקיימת בין חברי הצוות, המשתתפים ילמדו איך אפשר לקבל ולהבין את עצמם והאחר טוב יותר, וכיצד לנצל את החוזקות של כל אחד ואחת מהם לטובת התוצאות שרוצים להשיג.

הסדנאות נותנות מענה למגוון תחומים ונבנות בהתאם לצרכים שלכם. נעסוק ב:
תהליך קבלת החלטות של הצוות, תקשורת בין אישית ובין ממשקים, עבודת צוות, ניהול קונפליקטים וזיהוי שלהם מבעוד מועד, ניהול שינויים והתמודדות עם מצבי לחץ ועוד. בנוסף, ננתח סיטואציות ודילמות שעולות מהשטח ונבין איך הטיפוסים השונים מתמודדים איתן.

מטרות התהליך

שיפור אפקטיביות הצוות על ידי היכרות והבנה של איך הם פועלים, חושבים ומתנהגים בצורה טבעית ומיטבית

שיפור התקשורת בין חברי הצוות ובין הצוות להנהלה כדי לחשוף רעיונות, ‏אתגרים ואפשרויות חדשות

פעילות חווייתית, מחברת, מרתקת ומלמדת בה המשתתפים לומדים על עצמם והאחר

כלי ה-MBTI נמצא בשימוש ביותר מ-88 אחוז מחברות ה-"Fortune 500"

הוא מגובה ביותר מ-70 שנות מחקר והפך לכלי מוביל לפיתוח אנשים ברחבי העולם. ההסתכלות על הצוות דרך השפה הייחודית של ה- MBTI היא מעשירה, מגבשת, אפקטיבית ומלמדת מאוד. למידע נוסף על מודל ה-MBTI.