המנהל הטוב ביותר הוא זה שמודע ונאמן לטבע שלו ומשתמש בחוזקותיו כדי להוביל את עצמו, האחר והארגון

פוטנציאל הצמיחה של עסק קשור באופן ישיר בפוטנציאל הצמיחה של מי שמוביל אותו. כדי להתחרות ולנצח בסביבה העסקית הגלובלית של היום, ארגונים מצליחים חייבים להיות בנויים למהירות, שינויים ויכולת הסתגלות, ומי שקובע את הטון הם האנשים שעומדים בראש – המנהלים של הארגון.

למי מיועד הליווי האסטרטגי?

בין אם מדובר במנהלים ותיקים עם ניסיון רב, או מנהלים צעירים שרוצים ללמוד כלים נוספים ולהוביל את הארגון בסביבה עסקית ותחרותית, התהליך יסייע למנהל או למנהלת להבין איך הם יכולים למנף את החוזקות שלהם בזכות המאפיינים האישיותיים שלהם ולהיות המנהלים שתמיד חלמו להיות. אני בטוח שכבר שמעתם, ראיתם וקראתם על לא מעט כלים ואסטרטגיות, אך לפעמים סל הכלים שהצטבר אצל המנהלים אינו מדוייק עבורם או עבור הצוותים שהם מנהלים. לכן ליווי מותאם אישית יסייע לפרודוקטיביות, רווחיות ושביעות הרצון של המנהלים והארגון כולו.

סגנונות ניהול

בעולם הניהול קיימים סגנונות רבים, יש את המנהל השקט, הרגיש, האמפתי, מעורר ההשראה, היזם ועוד.
אך מהו הסגנון הטוב ביותר לארגון שלכם?
ע"י שימוש בשפת ה MBTI אנו בוחנים את מכלול המרכיבים בתפקיד הניהולי ומסתכלים על החוזקות בהן ניתן להשתמש, השינוי הנדרש ודרך ההתמודדות האופטימלית. 

אין סגנון ניהול שהוא הנכון או הטוב ביותר, אך כל מנהל או מנהלת יכולים למצות את הפוטנציאל שלהם בצורה המלאה ביותר ע"י היכרות עם סגנון הניהול הטבעי שלהם, שימוש בחוזקותיהם ובזכות אלו להוביל את עצמם ואת הארגון כולו אל עבר היעדים שרוצים להגיע אליהם.

איך עובד התהליך?

שלב א׳ - מילוי שאלון MBTI

מילוי שאלון הממפה את דפוסי ההתנהגות והניהול הטבעיים תוך התמקדות במאפיינים החזקים. השאלון מאפשר לי ללמוד איך מערכת ההפעלה האישית של המנהל/ת עובדת בצורה מהירה ומדויקת ואיך ניתן להשתמש בה לאורך תהליך הליווי. למידע נוסף על שאלון ה-MBTI.

שלב ב׳ - היכרות ומיפוי הצרכים שלכם

המנהלים יקבלו את תוצאות השאלון, יחשפו לשפה ולמושגים חדשים ויקבלו הסבר מקצועי על האופן בו הם פועלים. ההסתכלות על עצמנו דרך שפת ה-MBTI היא מדויקת, אפקטיבית, לפעמים מפתיעה ומלמדת מאוד.

שלב ג׳ - התהליך

במהלך התהליך נזהה ונאפיין את סגנון הניהול הטבעי של המנהלים. נתמקד באותן חוזקות שעלו בשאלון ונבין איך לרתום אותן לאופי הניהול האולטימטיבי עבורם.

נבין מהם הטריגרים שמפעילים אותם, באילו כלים הם משתמשים כדי להשיג תוצאות ומהו האופן בו הם מתקשרים עם עובדים ואנשים בכלל, ונבחן איך כל אלו באים לידי ביטוי בניהול שלהם. 
נסתכל על נקודות העיוורון, מה המנהלים יכולים לפספס ונלמד איך הם מגיבים למצבי לחץ ושינוי וכיצד ניתן להתמודד עם סיטואציות שונות בצורה מיטבית ויעילה. 

בשלב הבא נעסוק בסוגיות מהשטח שהמנהלים מתמודדים איתן ביום יום, דרך הפרספקטיבה של ה- MBTI, ונבין איך נוכל לשפר את האפקטיביות שלהם ושל הארגון.